Услуги


Молнієзахист


Компанія «Арт Інжиніринг» спеціалізується на виконанні повного комплексу робіт по захисту від блискавки:

  • Підготовку перед проектних даних.
  • Розрахунок рівня захисту.
  • Підготовку виконавчої документації.
  • Підбір матеріалів.
  • Монтаж системи.
  • Проведення електричних вимірювань.

Пропонуємо послуги з активного захисту від блискавок на базі обладнання всесвітньовідомої компанії в даній сфері діяльності - SCHIRTEC (ШИРТЕК), яка спеціалізується на виробництві систем блискавко захисту, заземлення, а також пристроїв захисту від перенапруги в електромережі.

 

 

1) Блискавкоприймач ESE. 2) Щогла. 3) Провідник. 4) Лічильник імпульсів. 5) Роз’ємнене з'єднання. 6) Провідник (шина). 7) Провідник (шина). 8) З'єднувач шина-штир. 9) Штир заземлення. 10) Бойок штиря.

 

Переваги активного блискавкозахисту SCHIRTEC
Для захисту будівель від небажаних наслідків удару блискавки використовується система різних типів блискавко-захисту. На сьогоднішній день існують: стрижневий, тросовий тип блискавко-захисту, блискавко приймальні сітки й грозозахист з використанням активних блискавко приймачів. На українському ринку широко застосовуються блискавко приймачі з попереджувальною стрімерною емісією виробництва Австрійської компанії SCHIRTEC. Ці пристрої являють собою покращену версію одиничного блискавко приймача, і втілили в собі сучасні розробки в області блискавко захисту.

 

Результати випробувань.
До недавнього часу не було проведено серйозних порівняльних випробувань, що демонструють переваги і недоліки одного типу блискавковідводу перед іншим. Такі випробування провели в Інституті електроенергетики (Франція), де об'єктом став активний блискавко приймач. В якості опонента «виступив» звичайний стрижневий блискавко приймач.
В ході випробувань обидва блискавко приймачі (БП) розташували на заземленій площині випробувального поля. Високовольтний електрод, на який подавалася негативна напруга, являв собою площину із закругленими краями; довжина проміжку становила 2 м. Обидва БП встановлювали симетрично щодо вертикальної осі проміжку на відстані, достатній для виключення їх взаємного впливу. При одному і тому ж значенні напруги вироблялися серії по 20 розрядів і визначалося співвідношення числа розрядів з стрижневого БП і активного БП. Результати були такі: при однаковій висоті в 1м, при всіх 20 впливах спрацьовував активний БП; при висоті активного БП 1м, а звичайного БП 1,02 м, при 20 впливах 19 разів спрацьовував активний БП і 1 раз звичайний БП; при висоті активного БП 1м , а звичайного БП 1,06 м, при 20 впливах - 16 разів спрацьовував активний БП і 4 рази звичайний БП. Висновок очевидний: стабільна перевага активного БП.
Компанія SCHIRTEC активно досліджувала ефект випереджальної стрімерной емісії та допрацьовувала свої вироби до необхідних показників.

 

Економічність і естетичність активного блискавко захисту.
На користь активного блискавко відводу можна навести і такі аргументи. При установці звичайних систем грозозахисту будинок доводиться «обплутувати» проводами. Якщо будівля велика, то таке «сплутування» - дорогий захід, особливо, якщо на покрівлі будинку в якості громовідводу укладається металева сітка.

З активною системою набагато простіше, оскільки все вирішується установкою над об'єктом одного активного блискавко приймача. Виглядає він набагато естетичніше, що має значення для будівель з архітектурними концепціями, і в підсумку, виявляється більш економічним в експлуатації. Догляд за активним громовідводом набагато простіший, ніж за звичайним. Відпадає необхідність постійно контролювати безліч з'єднань, які протягом зими під впливом снігу і льоду можуть пошкодитися і потребують відновлення.
В залежності від типу головки активного блискавковідводу і висоти, на якій вона встановлена, радіус території, що захищається таким громовідводом, може становити 100 метрів, а тому захищеними будуть не тільки будинок, але і автомобіль, будівлі й прилегла територія біля нього. Це означає, що там, де за класичними схемами захисту необхідно вибудовувати складну систему штирьових блискавко приймачів, досить поставити один активний блискавко відвід і ступінь захисту буде як мінімум на тому ж рівні, що і за класичною схемою. Існує міф, що «активні блискавко приймачі притягують блискавки». Насправді і пасивний, і активний громовідводи захищають будови, притягаючи блискавки до себе, тільки у активного блискавко відводу радіус захисту більший.

 

Принцип дії.
Принцип дії активної системи блискавко-захисту заснований на створенні випереджального розряду в сторону блискавки. В каналі, що виник, відбувається передача перехопленого струму розряду блискавки в систему заземлення. При виникненні блискавки над територією, що захищається, вона обов'язково буде спіймана блискавко приймачем і відведена в землю.

 

Вибір блискавко приймача.
Радіус захисту блискавко приймача Sсhirtec розраховується відповідно до формули визначеною стандартом NFC 17-102.

 

<<< Назад